Адміністративна реформа та бібліотечне обслуговування дітей

Про діяльність бібліотек для дітей в умовах децентралізації, перспективи розвитку та виклики, які постали сьогодні перед бібліотечними закладами, йшлося під час обласного фокус-семінару «Бібліотечне обслуговування дітей в умовах адміністративної реформи: актуальні питання і виклики часу» для фахівців районних бібліотек для дітей та бібліотек об’єднаних територіальних громад, що відбувся 30 травня 2018 року в обласній бібліотеці для дітей ім. В. О. Лягіна. В заході взяли участь фахівці Національної бібліотеки України для дітей, Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова  та Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка.

Фокус-семінар складався з трьох модулів: “Адміністративна реформа і  бібліотеки”, “Впровадження УДК: наближення до європейської бібліотечної практики”, “Змістовні пріоритети сучасного бібліотечного обслуговування”.

З привітальним словом до присутніх звернулись М. Димитров, начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської  облдержадміністрації, Н. Дзюба, заступник генерального директора з інформаційних технологій НБУ для дітей, і Т. Жайворонок, директор ОБД ім. В. О. Лягіна.

Про впровадження адміністративно-територіальної реформи на Миколаївщині та перші успіхи об’єднаних територіальних громад розповіла Г. Іпатенко, юрисконсульт Відокремленого підрозділу «Центру розвитку  місцевого самоврядування» у Миколаївській області. З темою «Професійне осмислення соціально-економічних перетворень сучасної бібліотеки» ознайомила колег Н. Моісеєва, заступник директора ОУНБ ім. О. Гмирьова. Під час онлайн-діалогу з В. Черноус, директором Хмельницької ОБД  ім. Т. Г. Шевченка, обговорили нові тенденції в обслуговуванні дітей.

Другий модуль розпочався тренінгом Н. Дзюби та С. Кисельової, завідувача відділу каталогізування НБУ для дітей, в ході якого учасники семінару опанували особливості систематизації за УДК з урахуванням вікових особливостей користувачів бібліотек, що обслуговують дітей.

На сучасному етапі, коли відбувається об’єднання територіальних громад, одним з актуальних питань є функціонування та розвиток бібліотечних закладів для дітей області в нових умовах. Якою має бути сучасна бібліотека і які виклики постають перед нею в процесі реалізації реформ, розповіла Т. Жайворонок.

Цікавими і корисними були тренінгові вправи «Професійні компетенції сучасного бібліотекаря і готовність до змін» від О. Романченко, заступника директора ОБД ім. В. О. Лягіна; інформ-дайджест завідувача науково-методичного відділу Т. Нахової і провідного методиста К. Власенко, а також консультація «Маркери медійної культури бібліотекарів» провідного бібліографа інформаційно-бібліографічного відділу Н. Щуки і К. Картузова, директора Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва.

Кращим практичним досвідом поділилися фахівці ОБД ім. В. О. Лягіна. Ініціативні практики бібліотеки дітям дошкільного та молодшого шкільного віку представили миколаївська письменниця Т. Свірська і О. Голосна, завідувач відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів. Про перетворення бібліотеки на креативний простір для підлітків розповіла Г. Чмельова, завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів. Поради щодо використання web-простору бібліотеки для залучення дітей до читання надала завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів І. Голенко.

Підсумки обласного фокус-семінару підвела Т. Жайворонок. Вона побажала присутнім віри, наполегливості, ініціативності у створенні  сучасного бібліотечного простору для маленьких читачів. Зі свого боку учасники семінару підкреслили актуальність обговорених питань, відмітили професіоналізм, високий рівень та практичну направленість семінару.

 

Тетяна Нахова, завідувач науково-методичним відділом,

Катерина Власенко, провідний методист науково-методичного відділу

Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.