Бібліотека-«книжкова оранжерея»: яка вона?

Цілий рік тривала напружена, але надзвичайно захоплююча робота з переобладнання бібліотеки №13 Централізованої бібліотечної системи для дорослих, яка знаходиться у мікрорайоні Ракетне Урочище.

Після капітального ремонту, перепланування приміщення, обладнання сучасними меблями та технічними засобами, вона набула сучасного вигляду і нового образу.

Відповідно до потреб та запитів відвідувачів було визначено нову концепцію бібліотеки як «оранжереї книг і квітів». Ця концепція є органічним поєднанням основних функцій бібліотеки, що полягають у зрощуванні читацького смаку, творчого і духовного потенціалу, любові до книги з продуманим та втіленим у реальність інтер’єром приміщень із флористичними декором. Вдале поєднання змісту та форми привело до унікального результату, яким можна пишатися.

У холі бібліотеки — яскраве панно, яке уособлює символічну стежку до чарівного і прекрасного світу книги. Загальне враження доповнює виставка світлин рослинної тематики, створених вихованцями студії фотографії і анімації «ФотоКрок» Міської станції юних техніків.

Для комфорту користувачів — зручні релакс-зони, особливого затишку яким надають кімнатні рослини та міні-сади. Всі флористичні композиції  гармонійно доповнюють інтер’єр бібліотеки.

На абонементі — відкритий доступ до фонду, окреме місце для книжкових новинок, простір для дитячого читання і творчості. В затишному куточку обладнано handmade-майданчик для любителів рукоділля.

Враховуючи тематичну спрямованість роботи, читальний зал бібліотеки зустрічає відвідувачів виставкою-триптихом (виставка-гербарій «Зелена аптека», виставка-настрій «Букет квіткових романів» та виставка-калейдоскоп «Ботанічна феєрія»), на якій представлена література про квіти та інші рослини, романи з квітковими назвами, довідники і порадники з ботаніки, фітотерапії, флористики тощо.

Бібліотека є інформаційним навігатором, тому сприяє формуванню медійної культури. Тут організовано молодіжний STREAM-простір з комп’ютерною технікою, мультимедійним обладнанням, інтелектуальними настільними іграми, зоною Wi-Fi.

Бібліотека, як невід’ємна частина громади Ракетного Урочища, потурбувалася про те, щоб жителі мікрорайону мали змогу дізнатися про його минуле і сучасне. Матеріали з історії Ракетного Урочища представлено на розгорнутій краєзнавчій виставці та інформаційних стендах бібліотеки. Особлива увага була приділена засновнику Миколаївського ракетного заводу К. І. Константинову. Саме відкриття заводу дало початок формуванню інфраструктури мікрорайону Ракетне Урочище.

Бібліотека — невеличка оаза, у якій кожен подорожній може відпочити, знайти цікаву інформацію, отримати корисну пораду та гарний настрій.

Впевнені, що бібліотека-«книжкова оранжерея» позитивно впливатиме на розвиток мікрорайону, сприятиме його розквіту. І ця впевненість надає нам наснаги, живить нашу творчість і відкриває нові обрії діяльності!

 

М. Макаренко, провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу №13 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.