Останнім часом Новоодещина відзначається комплексом екологічних проблем, які в значній мірі пов’язані з низькими рівнем знань про охорону навколишнього середовища. Тому Новоодеська міська бібліотека бере безпосередню участь в екологічній просвітницькій діяльності, залучаючи до неї організації-партнери та зацікавлених осіб.
Основна екологічна проблема – забрудненість Південного Бугу. Партнер міської бібліотеки ТОВ СП «НІБУЛОН» доклав багато зусиль для покращення екологічного стану річки: було розчищено і днопоглиблено русло, очищено частину берега, обладнано пляж, побудовано причал. Міська бібліотека організувала комплекс заходів із прибирання та озеленення берега річки. Разом із членами молодіжного клубу «Антарес», який діє в бібліотеці, висадили саджанці горіхів, кленів і кущів. Приємно відзначити, що всі вони прижилися.
Добра справа зацікавила та згуртувала містян. До бібліотеки долучились нові партнери, спільно з якими були проведені майстер-класи з малювання «Улюблена ріка Південний Буг» і конкурси малюнків «Вода – це життя». 19 травня, у День річки Південний Буг, бібліотекарі міської бібліотеки-філії, Костянтинівської та Баловненська бібліотек організували екологічний флешмоб «Збережемо джерела і водойми рідної Новоодещини». Було прибрано берег та висаджено дерева і кущі, відновлено три природні джерела в трьох населених пунктах, що їхньою водою тепер користуються місцеві жителі та поповнюється Південний Буг.
Міська бібліотека довела, що вона є центром громади з питань екологічного виховання і культури Побужжя. Робота триває, у планах — відновлення джерел у Гур’ївці, Новопетрівському, Зайвому, Себиному, Михайлівці, Троїцькому, а далі — екологічна естафета «Збережемо Південний Буг», яка буде передаватися з району в район по берегу річки. Символ річки, голуба стрічка, доповнюватиметься стрічками з назвами тих населених пунктів, які будуть учасниками цієї естафети, аж до Хмельниччини, де бере початок «Божа» ріка.