Історія

Миколаївська обласна бібліотечна асоціація (далі – МОБА). Була створена у жовтні 1991 року. Її поява була обумовлена часом. Проблеми, що стояли перед бібліотеками на початку 90-х років минулого століття, вимагали об’єднання зусиль для спільних активних дій.
Своїм народженням МОБА зобов’язана відомому в Україні та за її межами, бібліотекознавцю, доктору педагогічних наук Мейжис Ірині Альбертівні, яка і стала її першим головою. Потім (з 1998 по 2002 роки) естету прийняла директор ЦБС для дорослих Северин Людмила Степанівна. З 2002 року Миколаївську обласну бібліотечну асоціацію очолювала директор ЦБС для дітей Семилєт Наталія Вікторівна. В 2010 році головою МОБА обрали директора науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва Роскіну Тетяну Іванівну. А у 2019 асоціацію очолив Картузов Костянтин Миколайович.
Біля джерел створення МОБА стояли такі відомі у Миколаївській області бібліотечні фахівці: Хорунжий А.Ф., Бородовська С.В., Зубарєва Л.В., Неліна В.А., Добриніна Є.І., Садовська В.В. Возіян А.П. та інші.
МОБА об’єднує у свої рядах бібліотеки всіх систем і відомств. Крім індивідуальних членів публічних бібліотек, її колективними членами є Миколаївська науково-педагогічна бібліотека, Обласна наукова медична бібліотека, бібліотека Національного університету кораблебудування, Науково-методичний центр з освіти при управлінні освіти виконкому Миколаївської міської ради, представники шкільних бібліотек, спеціальних середніх навчальних закладів, МФ КНУКіМ, Вищого училища культури.
Проблеми, які піднімає та вирішує МОБА, найрізноманітніші: це і збереження мережі масових і відомчих бібліотек, і модернізація системи підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів, і налагодження партнерських відносин з державними структурами та іншими громадськими організаціями, і допомога ветеранам бібліотечної праці, сприяння професійному росту ініціативної молоді.