Що таке фактечинг та медіаполе, фейки та маніпуляції і як їх розпізнавати? Як протистояти маніпулюванню свідомістю? Ставити «інформаційні бар’єри» і руйнувати їх?
Такі питання розглядались під час нашого інтерактивного тренінгу. Навчання проводилось в ігровій формі, що дуже сподобалось всім присутнім.
Розпочався тренінг з побажань і очікувань учасників.
Учасники завдяки веселій грі «Айсбрекер» розділились на команди.
Гра “Телетайп” показала, як спотворюється інформація в процесі ії передачі.
Учасники тренінгу працюють в групах.
Бібліотекарі щукали шляхи протидії інформаційним вірусам, відповідали на питання відеовікторини, вчилися розпізнавати фотофейки.
Учасникам дуже сподобалась гра: «Білий шум», яка продемонструвала як інформація хаотично, зі стрімкою швидкістю, одночасно з декількох джерел (ТВ, інтернет, радіо і т.п.) потрапляє в нашу свідомість.
Присутні із задоволенням грали в ігру «Політ на Марс», метою якої було показати хто такі експерти і наскільки суб’єктивною може бути їх інформація.
Бібліотекар-це творча професія! Це довели нам учасники під час гри “М’ясо кенгуру”. На деякий час вони стали журналістами, які представляли інформаційну політику свого видання. Гра довела, що кожне видання маніпулює своєю аудиторію. Одна і та сама новина на шпальтах газет та журналів набуває різних відтінків та подається по-різному.
Атмосфера тренінгу була веселою і неймовірно ємоційною.
Підсумки цікавого заходу підбили члени Наглядової ради: директор Центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ш.Кобера і В.Хоменко Семілєт Н.В. і заступник директора Гречко Г.С.
І учасники і мультиплікатори (тренери) (відділ бібліотечного маркетингу ЦБ) ще раз переконались, що така форма підвищення кваліфікації є дуже ефективною. Маємо надію, що такі тренінги будуть проходити і надалі!