Рецепт згуртування громади «Миколаїв: ми – коло!»

Для Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького проектний менеджмент є одним з інструментів осучаснення закладу та участі в розбудові місцевої громади. Маємо 20-річний досвід роботи в проектах, були  ініціаторами і співвиконавцями майже сорока проектів. Проекти не тільки стали каталізатором впровадження інновацій в бібліотеках ЦБС. Більш важливим є те, що ця діяльність мала соціальну складову і була спрямована на розвиток і перетворення в місцевій громаді.

Як приклад — участь в проекті, реалізованому управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради спільно з закладами культури міста. Наприкінці 2017 р. проект згуртування громади Миколаєва «Миколаїв: ми – коло!» став переможцем конкурсу, організованого Міжнародною організацією з міграції (МОМ) в рамках програми «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу.

Для нашого міста реалізація проекту є важливою і цікавою. Головна мета проекту – сприяти об’єднанню місцевої громади та інтеграції переселенців у нове соціальне коло – була закладена в оригінальну назву – «Миколаїв: ми – коло!». Дійсно, як корабель назвеш, так він і попливе. Наш «МиКоло» поєднав миколаївців різних вікових та соціальних категорій для спілкування, змістовного відпочинку та дозвілля, неформальної освіти тощо. Ідею, яку подали переселенці Сергій і Наталія Сафронови, підтримав начальник управління культури Ю. Любаров. Під час робочих зустрічей ініціатива вдало перетворилась на проект, до розробки та реалізації якого долучились заклади культури Миколаєва на чолі з Міським методичним центром. Бібліотеки ЦБС для дорослих взяли активну участь в реалізації проекту.

Очолила проект завідувач відділу з інформаційно-аналітичної та проектної діяльності Міського методичного центру О. Гойман. З жовтня 2017 по червень 2018 р. «МиКоло» був насичений змістовними і яскравими соціокультурними подіями освітнього, екологічного та культурно-дозвіллєвого спрямування. Серед них – як традиційні, так і нові для городян за формою та тематикою заходи. Актуальними були тренінги з медіаграмотності, домедичної допомоги, фінансової грамотності – це відмітили куратори проекту від МОМ та місцеві ЗМІ. Відбулась низка еколого-просвітницьких заходів (пікнік, толоки, квест, екскурсії по скверах і парках міста, воркшопи з виготовлення поробок із вторинних сировинних матеріалів, акція збору відпрацьованих батарейок, акція проти спалювання опалого листя), які мали на меті виховання екологічної культури та свідомості городян.

Відразу два нових клуби розпочали роботу. Це клуб сімейного дозвілля «Ми-коло» на базі бібліотеки-філіалу №12 і Тернівського будинку культури та Мовно-історичний клуб на базі Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького. Два масштабних вуличних міських заходи відбулись вперше в Миколаєві: музичний марафон «Миколаїв співає на Соборній» та кінопокази просто неба.

Важливим акцентом проекту стало те, що в ньому взяли участь переселенці, які влились в миколаївську громаду. І серед них багато творчих, ініціативних, енергійних людей. Міські заклади культури спільно виконували проектні заходи, використовуючи попередній досвід інноваційної діяльності і залучаючи партнерів. І проект успішно виконано! Загалом за проектом протягом дев’яти місяців проведено 250 заходів, в яких взяли участь понад 3000 городян. Загальна вартість проекту — 320 000 грн.

Окрім змістовної діяльності, результатом стала організація коворкінгової зони «Ми – коло!» в бібліотеці №12. Задля цього за кошти міського бюджету відремонтоване його приміщення та оснащене сучасними меблями. В деяких проектних заходах взяли участь всі бібліотеки ЦБС, інші заклади культури та освіти міста, місцеві громадські організації. Бібліотечні працівники додали в проектну «страву» «МиКоли» інгредієнти фахової майстерності, потужну ресурсну кухню, вміння добре готувати рекламну продукцію, залучати до приготування «страви» помічників, а ще присмаку творчості, ентузіазму, драйву. 

На думку керівника проекту О. Гойман та членів робочої групи, маємо по закінченню проекту гарні результати і подальші перспективи. Ми не помилились. Міжнародна організація з міграції запросила «МиКоло» до продовження діяльності, цього разу з «присмаком» соціального партнерства з місцевими громадськими організаціями. Бібліотека Кропивницького готова до такого повороту, адже багато років працює у цій сфері завдяки існуванню Центру соціальної активності та партнерства. «МиКоло» продовжує діяти!

 

Любов Варюхіна, заступник директора ЦМБ ім. М. Л. Кропивницького, член робочої групи проекту

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.