Конкурс – це завжди можливість вдосконалення роботи

Наукова бібліотека (НБ) НУК взяла участь у Конкурсі на кращу наукову роботу з теоретичних та прикладних аспектів порівняльного аналізу діяльності дослідників, наукових колективів та наукових установ України.

Конкурс було оголошено МОН України, а організаційно-методичне забезпечення здійснювалось Державною науково-технічною бібліотекою України. Загалом у Конкурсі взяли участь 18 робіт наукових фахівців провідних закладів вищої освіти України, з них 3 було представлено бібліотеками, в тому числі НБ НУК. За оцінюванням робіт Конкурсною комісією дослідженню НБ НУК було присуджено шосте місце.

Конкурсну роботу підготували: директор Наукової бібліотеки Т. Костирко та провідні фахівці з наукометричних досліджень І. Бондар, М. Жигалкіна та Т. Корольова.

Тема конкурсної роботи НБ – «Дослідження результативності наукової та науково-методичної діяльності НУК ім. Адмірала Макарова у сфері суднобудування та суміжних галузях». Об’єкт дослідження – публікаційна активність науково-педагогічних працівників (НПП) НУК. Джерело даних – наукометричні БД Scopus та Web of Science. Мета дослідження – відстеження динаміки публікаційної активності та продуктивності наукової діяльності НПП університету за п’ять років (2013-2017).

У рамках конкурсної роботи було проведено соціологічне дослідження щодо ставлення вчених НУК до наукометричних БД Scopus та Web of Science. Методом проведення було визначено анкетування (до анкети було включено 17 питань). У дослідженні взяло участь 160 респондентів.

Конкурс з проведення наукометричних досліджень проводився вперше. Участь у ньому надала НБ можливість удосконалення роботи з проведення наукометричних досліджень.

 

О. Кафтан, провідний методист Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.