Творчий конкурс як засіб патріотичного виховання молоді

Обласна бібліотека для юнацтва активно використовує бібліотечні творчі конкурси задля залучення молоді до читання, творчої самореалізації особистостей, відкриття талантів читачів бібліотек Миколаївщини. За останні десять років було проведено двадцять конкурсів різної тематики: літературні, етнографічні, патріотичні, з профорієнтації.

Цьогоріч бібліотека організувала і провела обласний патріотичний конкурс молодіжної творчості “Наша спадщина”. Сто три учасника віком від 15 до 35 років із Миколаєва та Южноукраїнська, п’ятнадцяти районів області та трьох об’єднаних територіальних громад надіслали до оргкомітету 187 робіт у трьох номінаціях: “Вірш/проза”, “Малюнок/картина”, “Вироби народного промислу”.

До роботи в журі були залучені фахівці відповідних напрямків. Враховуючи основні критерії оцінювання — відповідність тематиці конкурсу, оригінальність ідеї, естетичність, емоційність роботи, майстерність виконання, поважне журі визначило дев’ятьох переможців і відзначило роботи шести учасників.

Святкове нагородження відбулося в обласній бібліотеці для юнацтва на етно-паті “Українська спадщина в руках молоді”. Дипломи і подарунки переможцям, грамоти і заохочувальні призи конкурсантам вручали голови журі відповідних номінацій під гучні оплески й вітальні вигуки присутніх. Запальними піснями вітав переможців і радував всіх учасників етно-паті заслужений артист України Олександр Сичов.

Особливо відзначилася молодь Кривоозерщини. Ціла плеяда (тридцятеро творчих особистостей) взяла участь у конкурсі. Одинадцятеро з них здобули перемогу або відзнаку.

Організатори конкурсу, сповнені гордості за надзвичайно талановиту молодь, побажали всім учасникам вдосконалювати свою майстерність і досягати вершин, та одразу ж запросили до участі в ще одному конкурсі, оголошеному бібліотекою, цього разу — літературному. Дедлайн конкурсу літературних інтерпретацій “Від автора — до читача, від читача — до автора” — 13 вересня. Хто зна, можливо, для когось це буде першою сходинкою, і світ літературної творчості поповниться новими іменами.

Наталія Драгуновська, провідний методист Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.