Бібліотека і громада: орієнтири на співпрацю

Бібліотека-філіал №10 імені Почесного громадянина м. Миколаєва В. І. Крісенка розташована в Широкій Балці. Це мальовничий куточок міста на лівому березі Бузького лиману поряд з приватною забудовою і дачними ділянками садового товариства. Вона – єдиний культурний осередок мікрорайону, тому завжди була улюбленим місцем зустрічі жителів Широкої Балки, центром громадського життя та осередком місцевих визначних подій.

Особливою подією минулого року стало присвоєння бібліотеці імені громадського діяча, винахідника, Почесного громадянина м. Миколаєва Віктора Івановича Крісенка. Ініціативу громади Корабельного району підтримала влада і закріпила рішенням Миколаївської міської ради від 13 липня 2017 року № 22/17. У читальному залі бібліотеки створено меморіальний куточок, присвячений життю і діяльності В. І. Крісенка, який протягом багатьох років був меценатом, надійним партнером та другом бібліотеки. Він докладав значних зусиль для розвитку закладу. Але Віктор Іванович не міг і мріяти, що його улюблена бібліотека набуде такого сучасного вигляду, який вона має нині.

Кардинальні зміни відбулися в бібліотеці після капітального ремонту: розширено простір, створено різноманітні тематичні зони, облаштовано бібліотечний SMART-дворик. Сьогодні, коли бібліотека змінилася і стала перед своїми колишніми і новими читачами в ролі комфортного, доброзичливого, впорядкованого, сучасного центру спілкування і дозвілля, вона перейшла на новий виток популярності і затребуваності серед жителів мікрорайону, набула свого власного особливого образу. Тепер вона нагадує затишну садибу, де комфортно почувають себе і дорослі, і діти.

«Бібліотека-садиба» відіграє роль «третього місця» для жителів Широкої Балки. Тут відбуваються зустрічі та обговорення новинок сучасної літератури за чашкою ароматної кави, цікаві вечори, перегляди кінофільмів. Читачі приходять на такі заходи родинами, знайомляться, обговорюють новини свого мікрорайону. Відвідувачам подобається, що тепер легко, швидко та зручно можна знайти улюблену книгу. В зоні відкритого доступу знаходяться жанрові стелажі з книгами, які користуються підвищеним попитом. Органічно вписана в концепцію «бібліотеки-садиби» виставка-інсталяція «Скарбниця доброго господаря», на якій представлені видання по веденню присадибного господарства, вирощуванню гарних врожаїв різноманітних культур, утриманню дачної ділянки і багато інших.

Зонування бібліотечного простору зробило перебування користувачів в стінах бібліотеки цікавим і зручним. Лаунж-зона для усамітненого читання, відпочинку та релаксації, де панує атмосфера затишку і натхнення, стала самим популярним місцем бібліотеки.

Не залишились поза увагою і наймолодші мешканці Широкої Балки. Дитяча кімната «Читай-місто» не буває порожньою. Це імпровізоване казкове містечко з багатьма цікавими дрібничками для дитячої творчості. Кожної суботи тут проходять заняття гуртка «Субота – час читання вголос», а школярі, які люблять робити домашні завдання з друзями, щодня збираються в гуртку «Домашка».

Як справжня садиба, бібліотека має власний двір, який також був повністю реконструйований. Під час його урочистого відкриття перед жителями мікрорайону презентувались нові можливості бібліотечного SMART-дворика, простір якого поділено у відповідності до смислового ряду: «Створюй», «Мрій», «Аплодуй», «Розвивайся», «Тренуйся». У дворику створено п’ять тематичних зон просто неба: літературна альтанка для читання та настільних ігор, гойдалка для романтичних зустрічей, «клумба мрій», де любителі квітникарства можуть позмагатись в мистецтві вирощування декоративних рослин, імпровізована сцена для театралізацій і костюмованих вечірок, а також територія здоров’я, спорту і руханок.

Але «Бібліотека-садиба» – це не лише сад та город. Після «перезавантаження» бібліотеки її ресурсний потенціал та спектр бібліотечних послуг значно розширився: користувачам надається доступ до Інтернету та електронних послуг, допомога в пошуку інформації в мережі, проводяться навчальні заходи для початківців в освоєнні комп’ютера. Для відвідувачів облаштовано Wi-Fi-зону, імпровізований кінозал, простір для дитячого читання і творчості. Також бібліотека підтримує захоплення читачів різних поколінь. Саме для них успішно діють дозвіллєве об’єднання домогосподарок «Креативна п’ятниця», кіноклуб «Книга+Кіно», клуб поколінь «Пам’ять».

Таким чином, бібліотека стала не тільки надзвичайно привабливою, а й наповнилась значним змістовним потенціалом та гармонійно інтегрувалась до структури культурного і громадського буття мікрорайону Широка Балка. Вона сучасна, креативна і має гарний потенціал до подальшого розвитку.

Людмила Астахова, провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу №10 імені Почесного громадянина м. Миколаєва В. І. Крісенка Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.