Професіоналізм + креативність = сучасна бібліотека (професійне навчання персоналу в дитячій бібліотеці)

«Як багато треба вчитися, щоб знати хоч дещицю»

Шарль Луї де Монтескє

Щоб не залишатися на «узбіччі» прогресу і бути затребуваними, бібліотекам необхідно шукати нові напрями роботи. Від того, наскільки бібліотекарі зможуть вписатись у нові умови життя, відповідати вимогам і запитам сучасних користувачів, змінити свій світогляд і форми роботи, залежить їх місце у майбутньому інформаційному світі. Інформаційне суспільство потребує фахівців високого класу. Місія професіоналів, що працюють з інформацією, – бути завжди на крок попереду, пізнавати нове і навчати інших. Цьому сприяють заходи з підвищення кваліфікації, які для своїх філій організовує Центральна міська бібліотека для дітей ім Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва. Її працівники намагаються використовувати інтерактивні методи навчання, які вчать мислити нестандартно, працювати в команді, створювати творчу та інтелектуальну партнерську атмосферу.

Новинками для працівників дитячих бібліотек у 2017 році стали:

  • Цикл професійних діалогів у форматі кейс-study, на яких були розглянуті проблемні, актуальні, необхідні теми, зокрема: «Важкі комунікації: шляхи їх вирішення», «Управління персоналом: сучасні підходи», «Система контролінгу: як зробити її ефективною і безболісною?»;
  • Бібліотечний квілт «Бібліотека в «хмарах»: працюємо у цифровому середовищі по новому». Тема стала продовженням семінару-тренінгу «ZAхмарна бібліотека», організованого УБА на базі Львівської обласної бібліотеки для дітей, який відвідав наш фахівець;
  • «Бренд-технології в популяризації бібліотечних ресурсів». Тема була дуже цікавою і корисною, адже включала в себе обговорення якості бібліотечних ресурсів і послуг, формальні і неформальні комунікації, політика бібліотеки, культура спілкування бібліотекарів, нові технології, колірна гама, інтер’єр приміщень, фірмовий стиль із бібліотечною символікою, стиль оформлення документації. Усе це допомагає створити нову модель сучасної бібліотеки. Якщо надані нами можливості співпадуть з очікуваннями читача, він буде приходити сюди постійно, і бібліотека стане для нього бажаним місцем спілкування, пізнавання, інтелектуального та творчого розвитку;
  • «Геймифікація у бібліотеці: цікаво, доступно, комфортно». Захід проходив на базі бібліотеки-філії для дітей №2, яка є флагманом у проведенні масових заходів із застосуванням ігрових технологій;
  • Дискусійні обговорення у форматі дальтон-планів. Ці заходи пройшли з попереднім самостійним вивченням нагальних проблемних питань та подальшим їхнім обговоренням. Були обрані найактуальніші і найважливіші теми: «Комплімент-послуги у бібліотеці: наші наміри, наші можливості, наші вміння, наші бажання», «Мобільна бібліотека: нові маршрути, новий підхід, нова якість», «Як реалізувати творчі амбіції у бібліотеці?».

Бібліотека сьогодні є активним інформаційним агентом. Бібліотекарі роблять своїми союзниками віртуальний простір і його мешканців. Для цього вони створюють максимально можливу кількість веб-сервісів. Розширення простору бібліотеки засобами Інтернету, створення і «розкрутка» якісного контенту блогів бібліотек – це вже не данина моді, а повсякденна копітка робота, підсумком якої став парад бібліотечних блогів, який пройшов у форматі School Style.

Для бібліотечних спеціалістів проводились виїзні стажування, ІТ-тренінги, дистанційні методичні консультації, експрес-тренінги з нагальних бібліотечних питань, speed-тренінги та ін.

Напередодні Нового року в ЦМБ для дітей пройшла LIKE-вечірка. Цей захід став своєрідним заключним акордом року, що минає, року, який був багатим на події, відкриття, інноваційні знахідки. Кожна бібліотека-філія отримала like-звання, яке максимально влучно характеризувало зміст її роботи, знакові події, що відбулися протягом року: найромантичніша, найреспектабельніша, найепатажніша, найхаризматичніша бібліотека, найпозитівніша. Всім бібліотекам-номінантам були вручені like-сертифікати, а також невеликі сувеніри.

Незважаючи на непрості обставини сьогодення, працівники міських бібліотек для дітей рухаються вперед, вдосконалюють свою професійну майстерність, перетворюють бібліотеки на модерні громадські, культурні, інформаційні, освітні та рекреаційні установи. І в цьому немала заслуга належить системі підвищення кваліфікації, що направлена на створення інноваційного клімату в кожній бібліотеці.

Галина Гречко, заступник директора з бібліотечного обслуговування,

Ірина Базиленко, завідувач відділу бібліотечного маркетингу ЦМБ для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.