Бібліотека і молодь: точки дотику

Що сучасним молодим людям може бути цікавим в бібліотеці? Які послуги пропонує сучасна бібліотека для дітей, підлітків та молоді? Чим зацікавити покоління, що постійно «висить» в ноутбуках, смартфонах та планшетах? Ці питання є актуальними не тільки для батьків, педагогів, бібліотекарів, а, насамперед, для «цифрового покоління». Незважаючи на осучаснення технологій, популярність соціальних мереж, комп’ютерних ігор та віртуальної реальності, у кожної дитини та підлітка є світ реальний, з реальними друзями, а не тільки з особистістю, яка ховається за аватаркою, і у кожного є друзі, з якими спілкуєшся вживу, а не через набір тексту на клавіатурі. Реальний світ сучасної дитини наповнений безліччю вражень, знань та подій. І значну частину цього може дати бібліотека, адже вона є інформаційно-інтелектуальним центром, осередком молодіжного життя, де проходять творчі зустрічі, інтелектуальні батли, психологічні тренінги, голосні читання, освітні лекції, творчі конкурси та фестивалі.

У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького завжди можна відвідати пізнавальні, розважальні заходи як для дітей та юнацтва, так і для дорослих городян. Ми проводимо літературні перфоманси, театралізовані зустрічі, книжкові квести… У бібліотеці можна поспілкуватися з відомими людьми, адже ми організовуємо зустрічі з письменниками та поетами зі всієї України.

Популярністю у старшокласників і підлітків користуються психологічні тренінги «Колектив і діти: конфлікти та їх вирішення», «Насильство в сім’ї: СТОП!», «Рабство в сучасному світі», «Права свої знай, але й про обов’язки не забувай», що проводяться спільно з Миколаївським міським центром служб для сім’ї, дітей та молоді.

Інтерес молодих миколаївців викликали відкриті публічні лекції керівника Миколаївського обласного центру німецької культури Д. Цегельного: «Німецький національний костюм», «500 років Реформації», «Німецькі колонії на півдні України і Миколаївщині». Лекції відвідали студенти миколаївських вишів, учні вищого училища технологій та дизайну та всі охочі городяни.

Більшість дітей та підлітків, з якими ми спілкуємось, активні творчі особистості, готові до співпраці та цікавих експериментів. Для них ми проводимо книжкові квести: «Крокуючи магічними стежками», «Що ви знаєте про країни Європи», «Казкове королівство». Учасники квесту, діляться на дві-три команди, отримують завдання і змагаються за першість.

Також великий сегмент роботи з юнацтвом – організація та проведення творчих конкурсів, головна мета яких – стимулювання інтересу дітей і підлітків до прочитання книжок, виховання у них творчих здібностей, естетичного смаку.

У нашій бібліотеці постійно проводяться різноманітні конкурси та фестивалі для молоді та дітей: фестиваль плакатів та постерів «Моя книга – мій світ!», конкурс коміксів за творами німецьких авторів, фестиваль малюнків «Яким я бачу кошеня та його друзів» (за книгою А. Крихелі «Як кошеня Правду шукало»), конкурс творчих ідей «Літо Z книгою: Zахоплююче, Zмістовне, Zагадкове» та багато інших.

Протягом лютого-травня 2018 року абонемент для юнацтва проводив масштабний творчий конкурс «ВусоЛапоХвіст». Організатори мали на меті виховання любові і відповідального ставлення до домашніх улюбленців, сприяння читанню книг з даної теми та розвиток творчих здібностей.

Конкурс викликав жвавий інтерес серед дітей та підлітків. Близько двохсот робіт у трьох номінаціях (малюнок, фото та поробка) надійшло на конкурс. Переважали малюнки – їх нам принесли більше 100. Постійними учасниками наших образотворчих конкурсів є вихованці студії образотворчого мистецтва «Мауглі» міського Будинку вчителя м. Миколаєва (керівник В. Лещенко). У конкурсі також взяли участь члени Миколаївського молодіжного творчого клубу «Імпульс» та гуртка «Юні фотоаматори» Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району. Всі творчі роботи демонструвались на абонементі для юнацтва, де й обирали найкращих. Всього проголосувало близько тисячі відвідувачів! Переможців урочисто нагородили призами та дипломами. Почесним гостем нагородження стала миколаївська письменниця Ангеліна Кріхелі.

Попереду у нас безліч конкурсів, заходів, новинок, цікавинок та творчих задумів. Ми завжди відкриті для дітей та молоді. Адже сучасна бібліотека – це майданчик для спілкування, дозвілля, навчання та творчості.

 

Світлана Пономаренко, головний бібліотекар абонемента для юнацтва ЦМБ ім. М. Л. Кропивницького

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.