Перспективна позиція

(до 17-річчя літературно-філософського клубу «Позиція»)

Більше сімнадцяти років у Науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва діє літературно-філософський клуб. Спочатку його назва була «Перспективи». Студентська молодь, яка становила більшість серед членів клубу, вплинула на його науково-філософську орієнтацію. Згодом гостинний вогник бібліотеки почав приваблювати не лише молодь, а й людей солідного віку, наукового статусу та життєвого досвіду. Клуб змінив свій профіль на літературно-філософський і дискусійний і в 2007 році отримав нову назву – «Позиція». Відтоді він став своєрідним майданчиком, де кожна людина може висловити особистісну думку і аргументовано відстояти власну точку зору.

За сімнадцять років існування клубу коло проблем, які обговорювалися на його засіданнях, було майже глобальним: політичні («Вибори-2010. Волевиявлення народу…?»), краєзнавчі («Феномен Миколаєва»), музичні («Філософія вальсу»), історико-філософські («Махан Сикх Гьяні Заіл Сінгх – видатний індійський мислитель ХХ сторіччя»), українознавчі («Велика Людина, поет і художник Тарас Григорович Шевченко»), літературні («Поэтика в литературе Индии и Китая», «Про саторі, про сакуру та інші об’єкти споглядання») та суто філософські («Синергетична парадигма в філософському та історико-культурному контекстах», «Кому і для чого сьогодні потрібна філософія», «Філософія: наука чи мистецтво») тощо.

З 2007 року змінився і формат комунікації учасників клубу: від форми «студент-викладач» перейшли до типу «модератор-аудиторія», що привело до появи у клубі креативних та нестандартно мислячих особистостей: Юрія Іцковського, Сергія Пантелейчука, Сергія Макарчука, Ольги Петренко та багатьох інших.

Клуб постійно еволюціонує. Як колективна одиниця, він брав участь у двох конференціях: Міжнародній науково-практичній конференції «Тенденції розвитку шкільних бібліотек в інформаційному суспільстві» (2008) та науковій конференції «Григорій Сковорода – геніальний просвітитель на всі часи» (2012). Під егідою літературно-філософського клубу в 2009 та 2011 роках проводилися читання, присвячені дослідженню життя і творчості українського філософа Павла Верісага. Згодом за матеріалами читань вийшли друком дві збірки. За підсумками багаторічних комунікацій на теренах «Позиції» багато інформаційних продуктів увійшло до ювілейного альманаху бібліотеки «Глаголь Добро» (2011) та другого випуску цього видання 2013 року.

Клуб і сьогодні – структура відкрита для всіх інновацій. Він підтримує та плекає талановитих і творчих людей, надає їм можливість для самореалізації та самовираження.

Валентина Мітіна, кандидат філософських наук, віце-президент клубу «Позиція»

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.