Свято єднання прогресивної молоді у Святогірську

23-25 травня в місті Святогірськ Донецької області відбувся ІІ Міжнародний форум молодіжних центрів, який об’єднав представників близько вісімдесяти молодіжних центрів та загалом 175 активістів, молодіжних працівників та представників влади з усіх областей України. Участь у Форумі взяли також міжнародні експерти і представники європейських молодіжних центрів з Люксембургу, Вірменії, Естонії та Ірландії. Миколаївщину представляв бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва, член Молодіжної секції УБА Андрій Алієв. Співорганізаторами форуму стали Асоціація молодіжних центрів України, Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Відразу після прибуття на місце проведення учасники форуму власноруч створили імпровізовану «Алею молодіжних центрів», на якій Миколаїв зайняв своє почесне місце.

Після знайомства та квесту «Сила в команді» учасники вирушили до міст Слов’янськ, Краматорськ і Дружківка, де відвідали місцеві молодіжні центри: «АртПростір “Happy Hub”», «Платформа Ініціатив “Теплиця”», “ВІЛЬна ХАта”, БФ “Славянское сердце”, “Донецький обласний дитячо-молодіжний центр” м. Краматорська, “ART HUB — Калейдоскоп”, “LESYA HUB”. До речі, один із найяскравіших молодіжних центрів Донецької області — «LESYA HUB» — створено у приміщенні Дружківської міської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки.

 Зібравшись біля вечірньої ватри, молодіжні лідери ділилися враженнями першого форумного дня. Тут на них чекав ще один сюрприз від організаторів: святкове підведення підсумків конкурсу відеопрезентацій молодіжних центрів та нагородження переможців. А потім були запальні танці від О. Кашлакова зі слов’янської «Лабораторії гри» та колективні співи під смажене маршмелоу.

Зранку імпровізована зарядка підбадьорила і налаштувала молодіжних лідерів на плідну працю, адже день обіцяв бути дуже насиченим. Відкрив форум заступник Міністра молоді та спорту України О. Ярема, котрий наголосив на важливості розвитку молодіжної політики в громадах. Далі було презентовано мережі Асоціації молодіжних центрів України, Європейської конфедерації молодіжних клубів ECYC і Європейської агенції з питань інформування та консультування молоді ERYICA. Після цього слово взяли іноземні доповідачі —  Каур Кьотсі, заступник директора Естонського центру молодіжної роботи; Мерліс Паюстік, член Правління Асоціації естонських відкритих молодіжних центрів, керівник молодіжного центру Вастселійни; Артур Наярян, керівник Центру молодіжних ініціатив міста Гюмрі (Вірменія); Джесіка Волкер, проектний менеджер Європейської агенції з питань інформування та консультування молоді ERYICA (Люксембург); Роберт Несіркі, представник Європейської конфедерації молодіжних клубів ECYC (Ірландія).

У другій половині дня відбулися напрочуд продуктивні посиденьки за кавою між молодіжними лідерами та перспективними донорами і партнерами, такими як ISAR Єднання, Фонд «Відродження», Корпус миру, UNISEF та ін. Цікавими і змістовними були виступи експертів: директора Українського форуму благодійників, експерта по соціальному підприємництву А. Гулевської-Черниш та керівника центру «Cпільно Hub» Г. Дворної.

В останній день форуму учасники працювали в ініціативних групах. Результати обговорень та вироблені пропозиції з теми «Молодіжні простори у бібліотеках» презентували А. Алієв та Г. Дворна.

Форум подарував не тільки нові перспективні професійні зв’язки, а й став поштовхом для більш активних дій у напрямку до втілення ідей створення молодіжних просторів у бібліотеках.

 

Андрій Алієв, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.