«Книжкова альтанка» чекає

Слово «бібліотека» в кожного викликає різні асоціації: сховище книг, місце зустрічі з новими відчуттями, і все ж насамперед вона є центром популяризації книг та читання. Зараз, аби популяризувати нову літературу, не достатньо лише розробити книжкову виставку. На допомогу сучасному бібліотекареві приходять нові технології, завдяки яким створюються буктрейлери, інтерактивні книжкові виставки, відбуваються скайп-зустрічі з письменниками. Щоб зацікавити читачів, у Миколаєві пішли далі.
Наприкінці 2017 року з’явилася ідея створення телепередачі про книги, що виходять друком в Україні. На допомогу зголосилися прийти тележурналісти місцевої ТРК «МАРТ». За підтримки директора каналу О. Соколова та редактора М. Михайловської через декілька днів був знятий перший випуск «Книжкової альтанки», ведучим якої став відомий book-блогер Konstantin Nik.
Складно було передбачити, чи матиме передача позитивний відгук глядачів, чи недарма будуть витрачені зусилля режисера, редактора, оператора, монтажера і ведучого (він же — автор сценарію). Побоювання були марними. Вже півроку щосуботи о 18.15 виходить в ефір «Книжкова альтанка», яка знайшла своїх глядачів і поціновувачів.
Команда одразу ж почала експериментувати зі змістом матеріалу і формою його подачі. Були обрані оптимальні формати. Отож, перший: ведучий презентує книги українських і зарубіжних авторів, що вийшли друком у вітчизняних видавництвах. Другий формат — спілкування ведучого з запрошеними до студії авторами книг. На гостину до «Книжкової альтанки» вже завітали: Євгенія Бардіна, Олег Дорош-Гордій і Артем Куцолабський.
Глядачам, звичайно, цікаво, де можна знайти книгу, про яку йдеться в черговому випуску «Книжкової альтанки». Ведучий відповідає і на це запитання. До речі, книги для ефіру надають як бібліотеки міста (бібліотека-філія для юнацтва ЦБС для дорослих, науково-педагогічна бібліотека, обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна), так і городяни, шанувальники читання. В деяких випусках можна побачити книги, які ведучий Konstantin Nik купував за власний кошт. Адже «Книжкова альтанка» знайомить саме з паперовою, так би мовити, “живою” книгою, тому інші варіанти (електронні чи аудіо), не підходять.
Всі випуски «Книжкової альтанки» розміщені на однойменному каналі в YouTube.
Команда проекту має багато планів (інтерв’ю з видавцями, письменниками, лідерами громадської думки) та чекає ваших відгуків і пропозицій.

Konstantin Nik, book-блогер

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.