Від першої особи

Шановні колеги!

Від імені Миколаївської обласної бібліотечної асоціації щиро вітаю вас із професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек, яке українська спільнота у 2018 році відзначає вже вдвадцяте. Минулі роки були складними та суперечливими для бібліотек, проте вони довели, що ми володіємо безліччю можливостей, щоб змінюватись разом із суспільством.

Сьогодні завдання бібліотек полягає в тому, щоб одночасно продовжувати свою традиційну діяльність, а також максимально освоювати та впроваджувати нові креативні формати роботи, які будуть затребувані користувачами, членами громади. Після того, як Генеральна Асамблея ООН визначила Глобальні цілі сталого розвитку, що їх має дотримуватися світова спільнота, бібліотеки отримали черговий поштовх для їхньої реалізації за допомогою саме цих форматів. Існують небезпідставні сподівання, що такий підхід посприяє підвищенню ефективності обслуговування населення, розширенню бібліотечних послуг, посилить роль бібліотек у місцевій громаді, змусить визнати їхню важливу функцію у сфері покращення життя громадян.

Кожна бібліотека м. Миколаєва має в своєму арсеналі успішні програми і проекти. Тренінги з підвищення компетенцій або освітні курси, цифрова і медійна грамотність, оздоровча гімнастика, фінансові симулятори, воркшопи для дітей і дорослих, театр – все це працює і приносить свої плоди.

Реалізація інноваційних задумів миколаївських бібліотечних фахівців свідчить про те, що наші бібліотеки перетворюються у сучасні центри освіти і саморозвитку, місця цікавих зустрічей, корисного проведення часу, де створюється культурний простір і втілюються амбіційні задуми місцевої громади.

Ми розуміємо, що сучасному світу потрібен сучасний бібліотекар. Для Миколаївської обласної бібліотечної асоціації 2017–2018 роки стали часом плідної роботи над професійними компетенціями молодих працівників. За ініціативи Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького і за підтримки МОБА в рамках роботи «Бібліотечної лабораторії молодих» започатковано Студію компетентного бібліотекаря – навчальний дискусійний майданчик, що об’єднав молодь Обласної бібліотеки для юнацтва, Обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна, Централізованої бібліотечної системи для дорослих, Централізованої бібліотечної системи для дітей, п’яти університетських бібліотек і Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва. У 2017–2018 роках відбулися навчальні сесії Студії для молодих фахівців – з аксіологічної і комунікативної компетентності, ораторського мистецтва, бібліотечної журналістики, медійної грамотності і культури тощо.

Молоді і амбітні миколаївські фахівці стали учасниками авторитетних професійних зібрань, таких як V Зимова школа молодого бібліотекаря, III Міжнародний форум молодих бібліотекарів, Стратегічна сесія щодо організації молодіжних просторів у бібліотеках України, VI Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі ЕТНО». Учасниками, а подекуди й провідними спікерами цих заходів були Андрій Алієв, Костянтин Картузов, Лілія Кисельова, Наталія Стрезєва, Анастасія Хмель, Наталія Щука, Дар’я Яцкевич.

У вересні 2018 року відбувся IX Львівський міжнародний бібліотечний форум, традиційно організований Українською бібліотечною асоціацією у межах Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові». Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – творимо свободу». Тож основними питаннями обговорення бібліотечної професійної спільноти стали можливості і готовність вітчизняних бібліотек і професіоналів бібліотечної справи забезпечувати вибір українців з освітніх і культурних маршрутів, інформаційної і інтелектуальної свободи тощо.

Ми стаємо свідками того, як змінюється менталітет бібліотекарів і самі бібліотеки. Доброзичливі і компетентні, бібліотечні фахівці стають більш креативними, винахідливими, одним словом, суперпрофесійними. Бібліотеки ж набувають нових функцій у місцевих громадах. Можливо, саме завдяки такому переосмисленню ми можемо сподіватися на позитивні прогнози щодо подальшого розвитку українських бібліотек, зокрема й миколаївських.

Тож, шановні колеги, творімо новий простір наших бібліотек!

Бажаю вам, друзі, творчої наснаги, любові, міцного здоров’я, радості, щастя, добра і успіхів у нашій благородній просвітницькій справі.

Тверда Т.В., голова МОБА, директор ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.