Під знаком дружби і єдності

Наступного року Миколаївська обласна організація Національної спілки письменників України буде відзначати своє 45-річчя. Цьогоріч Миколаївська обласна бібліотечна асоціація відзначає своє 20-річчя від дня заснування. Вона має свою історію, а письменники свою, але всі ці роки бібліотекарі та письменники були разом. Інакше не може й бути, адже ми робимо важливу справу – пропагуємо її величність книгу. Бібліотеки сьогодні перетворилася на культурні центри, які забезпечують потреби суспільства. Миколаївські письменники дарують своїм читачам мудру, розумну книгу.

Для популяризації книги бібліотекарі застосовують багато різноманітних форм і методів. Це форуми, конференції, семінари, творчі зустрічі, презентації книжок, виставки місцевих видавництв, подіуми-дискусії, скайп-спілкування та багато інших цікавих форм роботи. Важко уявити всі ці заходи без участі письменників. Кожна з бібліотек має своє індивідуальне обличчя, особливий статус і оригінальну концепцію діяльності. І вони намагаються співпрацювати з усіма митцями слова, хоча уже є й усталені зв’язки. Втім це все умовно, бо кожного з письменників можна побачити у будь-якій з бібліотек міста, адже ми покликані сприяти духовному розвитку користувачів бібліотек, а також зацікавлені у просуванні власних книжок. У цьому знаходимо і розуміння, і сприяння наших ділових партнерів.

Наші письменники не раз ставали учасниками заходів, присвячених видатним українським митцям, — Тарасові Шевченку, Івану Франку, Лесі Українці, Ліні Костенко тощо, вшановували земляків — Миколу Аркаса,  Миколу Вінграновського, Олеся Бердника, Еміля Январьова, Павла Глазового.

Значною подією для городян давно уже стала виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга», що збирає письменників у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького. Заходи відбуваються й на інших майданчиках, в усіх бібліотеках міста, сприяють популяризації книги та її авторів.

Робота МОБА розповсюджується на райони області — це виїзні семінари, які проводять обласні бібліотеки в районах та об’єднаних громадах. У них обов’язково беруть участь письменники. Такі заходи дають можливість читачам з усієї області познайомитись з літературою рідного краю та її творцями.

Пригадуючи шлях, пройдений з часу заснування асоціації, можна з упевненістю сказати — це були цікаві, наповнені роботою роки. Адже асоціація бачить себе лідером у відстоюванні права громадян області на доступ до всього обсягу накопичених знань та інформації, сприяє формуванню у суспільстві усвідомлення ролі бібліотеки та книги як чинника розвитку громадянського суспільства, науки, культури, безперервної освіти населення, його інформаційної та технологічної освіченості, центру культури та інформації.

Вітаючи усіх хранителів древніх сувоїв і книжок, які з давніх-давен до нашого цивілізованого світу несуть духовне сяйво, читаючій, мислячій, інтелігентній громаді, бажаємо і надалі кожній з бібліотек, об’єднаних МОБА, залишатися запорукою успіху в вихованні, освіті і сприянні духовному розвитку читачів.                Нехай успіх і удача завжди будуть вірними супутниками у вашому житті!

 

Віра Марущак, голова Миколаївської обласної організації НСПУ

Опубліковано у БібліоАС | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.