Вітаємо авторів та видавців книг-переможців XV обласного конкурсу «Краща миколаївська книга»!

Шанові друзі! Щорічно на Миколаївщині проходить найгучніша книжкова подія –  обласний конкурс «Краща Миколаївська книга». Це один із провідних проектів нашого краю з промоції читання, підтримки місцевих авторів і книжкових видавництв, який упродовж 15 років проводиться управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської обласної державної адміністрації.

Карантинні обмеження в 2020 році не завадили нашим авторам творити цікаві художні тексти й провадити плідну наукову діяльність. Цього року на конкурс було представлено 67 книг місцевих авторів, виданих протягом 2020 року у 8 миколаївських видавництвах.

Старанно опрацювавши кожну книжку за глибиною, багатством літературно-художніх засобів, професійним рівнем, рівнем редакційно-видавничої підготовки та якістю поліграфічного видання, комісія з 30-ти незалежних експертів визначила кращі серед представлених видань в шести номінаціях.

Тож, любі друзі, саме сьогодні, у Всесвітній день книги і авторського права, ми за традицією оголошуємо переможців XV обласного конкурсу «Краща миколаївська книга»!

Найкращим історико-краєзнавчим виданням минулого року стала книга «Николаев в Восточной (Крымской) войне 1853-1856 гг.».

Автори – Горбуров Євген Григорович, Левченко Лариса Леонідівна, Бєляєва Катерина Василівна. Видавництво Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Іліон» (директор – А.В. Румянцева).

До неї ввійшло понад 300 документів з фондів Державного архіву Миколаївської області, що були невідомі раніше. Вони дають уявлення про події, які протягом Кримської війни відбувалися в нашому місті, географічно близькому до півострова. Це мобілізаційні заходи і зміцнення боєздатності військових підрозділів, встановлення суттєвих обмежень в експортній торгівлі, організація оборони Миколаєва, забезпечення побутових умов для військовиків та їхніх родин, які були евакуйовані з районів бойових дій тощо.

Видання багато ілюстроване старими світлинами, фотокопіями документів, малюнками і репродукціями картин, сучасними фотографіями миколаївських споруд, що зберігають пам’ять про Кримську війну. Воно стане в пригоді історикам, краєзнавцям, читачам, яких цікавить воєнна історія.

Нагороду в номінації «Краще навчальне видання та підручники» здобув навчальний посібник «Актуальні питання цивільного захисту», над яким працював колектив авторів Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова: Дубінін В. А., Ізотов В. І., Ляшенко В.В., Маркіна Л. М., Савіна О.Ю., Штейн П. В. У книзі розглянуто загальні положення та принципи, за якими здійснюється цивільний захист, порядок класифікації надзвичайних ситуацій. Велику увагу приділено тому, як працює державна система цивільного захисту, як запобігають надзвичайним ситуаціям і що роблять у разі їхнього виникнення. Посібник призначений для викладачів та студентів вищих навчальних закладів, а також буде корисний для тих, хто хоче поглибити свої знання з основ безпеки життєдіяльності.

Миколаївцям добре відомий Анатолій Андрійович Маляров – патріарх миколаївської прози, який чи не кожного року видає нову книжку про людей з нашого двору, вулиці й міста. У 2020 році світ побачив його роман-трилогія «Отакі ми, Господи!», видавництво «Іліон». Книга розкриває теми дорослішання людини перед обличчям смертельної небезпеки, відкриття себе як духовної творчої особистості, настання зрілості й поразки в боротьбі з системою. Твір вперше був видрукуваний повністю в українському перекладі, який здійснили відомі письменники Віталій та Дмитро Капранови. Книга впевнено здобула перемогу в номінації «Найкраще прозове видання».

Найкращим поетичним виданням журі конкурсу оголосило книгу «Пусть Николай Святой его хранит…» Лариси Матвєєвої, яка вийшла  у видавництві  М. В. Швеця. Улюблені вірші миколаївців з попередніх збірок відомої миколаївської поетеси,  а також нові тексти про весну, любов, переживання, роздуми на тлі рідного міста і драматична поема «Светлейший» про князя Потьомкіна й заснування Миколаєва входять до цієї книги, яку проілюстрував наш талановитий художник, автор прекрасних ностальгійних акварелей Сергій Луньов.

У номінації «Найкраще видання для дітей і юнацтва» більшість експертів віддала свої голоси за «Народні музичні інструменти». Авторка цієї книжки І.О. Гарькава поставила собі за мету відкрити для дітей чарівний світ звуків українських музичних інструментів. Так з’явилось яскраве видання, яке знайомить юних читачів з багатою національною музичною культурою у формі гри. На чому грали українські музики різних часів, якими були технології виготовлення інструментів та їхніх різновидів, як звучать акордеон, бандура, кобза, сопілка тощо, – ви дізнаєтеся з цієї книги. У ній міститься багато оригінальних ілюстрацій в стилі петриківського розпису, ігрове поле, розмальовка, а також QR-коди, що за допомогою смартфона приведуть допитливих до музичних записів.

Книга «Народні музичні інструменти» побачила світ у видавництві Василя Торубари.

Найкращим літературним дебютом 2020 року визнано книгу малої прози «Арабески и сны» літературознавиці Олександри Філоненко. Видавець Ірина Гудим.

На її написання авторку надихнули власні дослідження «магічного коду» в світовій літературі епохи Відродження й бароко, зокрема наукові праці, що розглядають будову чарівних казок. Так з’явилися дванадцять історій, для яких письменниця придумала власне жанрове визначення – арабески. У них ідеться про дивовижні, химерні, надзвичайні, фантастичні події, які нагадують читачеві знайомі з дитинства зразки європейського і східного фольклору.

Герої цих історій – сучасні люди зі своїми бажаннями, проблемами, травмами, що в певний момент життя виявляються втягнуті в світ з особливим часом, простором, персонажами і предметами і, відповідно, діють, як герої казок – казок для дорослих. Всі ці чари на сторінках книги чудово підкреслює естетичне чуття авторки, її любов до образотворчого мистецтва, класичної музики і красивих витончених речей, а також магічні ілюстрації нашої мисткині Тетяни Кручиніної. Тому, читаючи «Арабески і сни», ви приємно проведете час, згадаєте незбагненні історії з власного житті і замислитесь про роль надприродного в нашому житті.

Фахівці Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та бібліотек-філіалів Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва підготували буктрейлери до цих видань, з якими і пропонуємо вам ознайомитись.

                Вітаємо авторів та видавців книг-переможців!

Опубліковано у Діяльність. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.